دوربین DSR-PD175

دوربین DSR-PD175

دوربین فیلمبرداری سونی Sony DSR-PD175 بهترین دوربین هندی کم با رزلوشن استاندارد یا SD است که شرکت سونی تاکنون ساخته است. در دوربین فیلمبرداری Sony DSR-PD175Pنیز از همان چهار چوب و شاسی ای استفاده شده است که دوربین پیشرفته جدید HVR–Z5E HDV بکار رفته است. در دوربین فیلمبرداری سونی PD175از فن آوری ها و ویژگی های پیشرفته زیادی استفاده شده است، از جمله یک لنز Sony G بسیار باکیفیت که به همراه فن آوری پردازش تصویر پیشرفته Exmor و آرایه ClearVid سنسور دوربین فیلمبرداری سونی PD 175بهترین کیفیت تصویر و عملکرد در نور کم را در بین تمام دوربین های این کلاس و سطح ارائه می کند.
توزیع وزن و ترکیب و آرایش کنترل ها و دکمه های بدنه دوربین فیلمبرداری سونی PD175به لحاظ ارگونومیک بودن استاندارد جدیدی برای کار کردن با دوربین بر روی دست ایجاد کرده است و از طرف دیگر به دلیل اینکه دوربین فیلمبرداری PD175Pقادر به ضبط بر روی فلاش کارت کامپکت حالت جامد HVR-NRC1K است انعطاف بالایی در کار کردن و فیلمبرداری ایجاد می کند. دوربین فیلمبرداری SONY DSR-PD175Pاز تمام جنبه ها جایگزین پیشرفته ای برای مدل افسانه ای DSR-PD170P برای کاربرانی است که نیاز به عملکرد بهتر و فن آوری های جدید دارند اما در حال حاضر نیاز به یک دوربین فیلمبرداری با قابلیت ضبط فیلم های HD با رزلوشن بالاندارند.
دوربین فیلمبرداری حرفه ای سونی DSR-PD175Pیک دوربین فیلمبرداری DVCAM است. DVCAM یک استاندارد بین المللی برای دوربین های فیلمبرداری با رزلوشن استاندارد یا SD است که از سوی شرکت سونی به عنوان جایگزین بهتر با عملکرد بالاتر برای دوربین های فیلمبرداری DV با حفظ کامل ساگاری با تجهیزات و امکانات مختلف تدوین فیلم معرفی شده است.مزایای این کلاس از دوربین های فیلمبرداری با معرفی مجموعه کاملی از محصولات مختلفی از جمله دوربین فیلمبرداری سونی PD175گسترش یافت. این کلاس از دوربین های فیلمبرداری به ویژه برای نیازهای شبکه های تلویزیونی و کارهای رسانه ای طراحی شده است. دوربین فیلمبرداری سونی DSR-PD175 می تواند از پس کاربردها و مصارفی از فیلمبرداری از مجالش عروسی گرفته تا نیازهای تصویر برداری شبکه های تلویزیونی و خبری بر آید. در واقع دوربین فیلمبرداری DSR-PD175یک دوربین فیلمبرداری دیجیتالی با مصارف گسترده در رسانه ها و یک دوربین کاست خور بسیار با کیفیت SD است.
دوربین سونی DSR-PD175مجهز به یک لنز بسیار باکیفیت Sony G است که این لنز از فن آوری اپتیکال منحصر بفردی بهره برده و برای تکمیل کردن فن آوری پردازش تصویر پیش رفته ای که در دوربین فیلمبرداری سونی DSR-PD175بکار رفته است، بهینه شده است. ترکیب این لنز فوق العاده باکیفیت با سیستم تصویر پردازی پیشرفته دوربین فیلمبرداری سونی SONY DSR-PD175Pعملکرد خیره کننده ای در گرفتن فیلم های مختلف از سوژه های مختلف ایجاد می کند و قابلیت ها وامکانات فیلمبرداری کاربر را افزایش می دهد.
دوربین فیلمبرداری سونی PD175 استاندارد جدیدی در دوربین های هندی کم دستی SD ایجاد می کند و ویژگی های ابتکاری پیشرفته زیادی را ارائه می کند، از جمله حالت Progressive Scan یا اسکن پیوسته با سرعت 25p، حالت Smooth Slow Recording یا ضبط آرام نرم و تا حداکثر 6 پروفایل تصویر یا Picture Profile برای تنظیمات مختلف دوربین. فرمت DVCAM حرفه ای ترین فرمت SD دنیاست که پشتیبانی بسیار گسترده ای دارد، کار کردن با آن بسیار آسان است و فرمت بسیار مطمئنی است. به همین دلیل برای کارکردن سریع و خوب با دوربین فیلمبرداری SONY DSR-PD175 نیازی به جدیدترین نسل نرم افزارها، کامپیوتر یا وسیله ذخیره سازی زیادی نیست.
یکی از ویژگی های دوربین فیلمبرداری سونی PD 175توجهی است که شرکت سونی به هنگام طراحی بدنه این دوربین به بازخوردها و نظرات مصرف کنندگان مدل های قبل کرده است. از همین رو دوربین فیلمبرداری سونی DSR-PD175با طراحی ارگونومیک و وزن بدنه متوازن خود در یک شاسی خوش ساخت طراحی ایده آلی برای فیلمبرداری بر روی دست دار د. از سوی دیگر ترتیب و آرایش دکمه ها و کنترل های دوربین فیلمبرداری سونی PD175 به گونه ای طراحی شده است که کار با آن تا حد امکان راحت و آسان باشد. ویژگی هایی مثل محافظت از تنظیمات صوتی و حلقه های کنترل مستقل برای تنظیم زوم، فوکوس و دهانه دیافراگم دوربین فیلمبرداری DSR-PD175نموه ای از توجهی است که شرکت سونی به جزئیات طراحی در این دوربین SD حرفه ای داشته است.
یکی دیگر از ویژگی های بارز دوربین فیلمبرداری سونی DSR-PD175 به عنوان یک دوربین فیلمبرداری DVCAM کاست خور علاوه بر پایین تر بودن قیمت خود دوربین، هزینه پایین آن به لحاظ ایجاد آرشیو است. از طرف دیگر سخت افزارDVCAM نیز با بسیاری از کاست های DV مصرفی سازگار است. علاوه بر ایندوربین فیلمبرداری سونی PD175 بر خلاف مجموعه ویژگی های پیشرفته گسترده خود مثل دوربین فیلم برداری سونی PD170 قیمت پایین تری دارد و به لحاظ قیمت بیشتر برای رینج قیمت دوربین های غیر حرفه ای طراحی شده است.

• لنز منحصربفرد و بسیار باکیفیت Sony G
چنانچه اشاره شد دوربین فیلمبرداری سونی DSR-PD175 مجهز به یک لنز Sony G است. این لنز پیچیده از فن آوری اپتیکال منحصربفرد سونی وکنترل کیفی بی همتای این شرکت بهره می برد. علاوه بر این، این لنز فوق العاده باکیفیت بهینه سازی شده است تا مکمل سنسور تصویر و پردازشگر تصویر بکار رفته در دوربین فیلمبرداری SONY DSR-PD175Pباشد، بنابراین امکانات فیلمبرداری گسترده و خارق العاده ای در این دوربین فراهم می کند. کاربران دوربین سونی PD175 با دقت خارق العاده این لنز Sony G می توانند تمام خلاقیت و سلیقه خود در فیلمبرداری را بروزدهند.
لنز Sony G بکار رفته در دوربین فیلمبرداری سونی DSR-PD175 یک لنز واید 29.5mm با زوم اپتیکال 20x است ، که میدان دیدی را فراهم می کند که برای بسیاری از شرایط فیلمبرداری ایده آل است؛ از شات های مناظر بسیار گسترده گرفته تا شات های کلوزآپ که در آنها گرفتن فاصله کافی از سوژه دشوار باشد. ساختار اپتیکال لنز دوربین فیلمبرداری SONY DSR-PD175Pمتشکل از 15 جزء در 10 گروه است. این لنز باکیفیت در ساختار پیچیده خود دارای 2 عدسی ED یا با ضریب پراکندگی نور بسیار کم است که برای به حداقل رساندن حاشیه رنگ انحراف های کروماتیک ایجاد شده با اختلاف های موجود در بازتاب نور را کاهش می دهد. از سوی دیگر لنز دوربین فیلمبرداری سونی DSR-PD175Pدر ساختار اپتیکال خود دارای سه لنز غیر کروی مرکب برای تصاویری است که حتی هنگام کار کردن با یک زوم بالا شفاف و واضح هستند. این لنز پیشرفته با فن آوری اپتیکال پیشرفته خود باعث می شود سیستم سنسور Exmor بکار رفته در دوربین فیلمبرداری حتی هنگام فیلمبرداری در نور بسیار کم نیز تصاویر بسیار شارپی با رزلوشن بالاتر و نویز کمتر تولید کند. از سوی دیگر لنز G دوربین فیلمبرداری سونی DSR-PD175 دارای یک دیافراگم با 6 تیغه تقریباً گرد است، که امکان تار کردن پس زمینه در فیلم و ایجاد یک افکت تصویری زیبا را فراهم می کند.
• کار کردن آسان با لنز Sony G
دوربین فیلمبرداری DSR-PD175دارای ترکیب ارکونومیکی از سه حلقه کنترل زوم، فوکوس و دهانه دیافراگم است که امکان کار کردن با این سه ویژگی و کاربرد دوربین را فقط با یک دست امکان پذیر می کنند. زوم دوربین فیلمبرداری سونی DSR-PD175را می توان با یکی از سه روش زیر کنترل و تنظیم کرد :
1- حلقه کنترل موجود بر روی بدنه لنز دوربین
2- اهرم موجود بر روی دستگیره لنز
3- اهرم موجود بر روی دستگیره خود دوربین
از طرف دیگر در دوربین سونی DSR-PD175 حالت زوم سرعت بالا نیز وجود دارد و سیستم افزایش دهنده دیجیتالی آن نیز نسبت زوم را تقریباً تا 30X افزایش می دهد. یکی دیگر از ویژگی های دوربین سونی PD175 برای آسانتر کردن کار فیلمبرداری این است که می توان از طریق منوی دوربین حلقه کنترل دیافراگم را برای موارد زیر تنظیم سفارشی کرد :
1 انتخاب و کنترل دیافراگم یا نوردهی
2 باز و بسته کرن جهت دیافراگم
نوردهی دوربین سونی PD175برای محیط های فیلمبرداری گوناگونی ایده آل است، از محیط های خیلی تاریک گرفته تا خیلی روشن، و از طریق حلقه کنترل دیافراگم می توان آن را با یک دست کنترل و تنظیم کرد. یکی دیگر از ویژگی های لنز Sony G بکار رفته در دوربین فیلمبرداری سونی DSR-PD175Pسیستم لرزه گیر اپتیکال Super SteadyShot بکار رفته در آن است، که این سیستم لرزه گیر شرکت سونی کمک می کند دوربین فیلمبرداری DSR-PD175حتی هنگامی که فیلمبرداری ثبات چندانی ندارد به تصویر با ثباتی برسد. از طرف دیگر دوربین فیلمبرداری سونی DSR-PD175در لنز Gخود مجهز به سه فیلتر تراکم خنثی یا ND داخلی است که به تغییر دادن عمق میدان از طریق کنترل دیافراگم و نوردهی کمک می کنند.
• سیستم تصویر پردازی پیشرفته با فن آوری Exmor شرکت سونی

دوربین فیلمبرداری سونی PD175 مجهز به ویژگی های پیشرفته ای است، از جمله سنسور تصویر پیشرفته این دوربین با فن آوری بی همتای Exmor. دوربین فیلمبرداری SONY DSR-PD175مجهز به 3 سنسورExmor CMOS از نوع 1.3 اینچ با آرایه پیکسل ClearVid است. فن آوری Exmor ظرفیت ها و قابلیت های سیستم تصویرپرداری دوربین سونی DSR-PD175 را به حداکثر می رساند و این سیستم تصویرپردازی دارای همان تبدیل آنالوگ به دیجیتال موازی ستونی و روش کاهش نویز دوآل است که در مدل های حرفه ای شرکت سونی نیز استفاده می شود. چندین مبدل A/D یا آنالوگ به دیجیتال بر روی هر یک از سطرهای پیکسل ها سیگنال های آنالوگ را به محض تولید به سیگنال های دیجیتالی تبدیل می کنند، و این سیستم بکار رفته در دوربین فیلبمرداری سونی PD175بر خلاف فن آوری سنتی ای است که بر روی هر پیکسل تنها یک مبدل A/D دارد.
از سوی دیگر، فن آوری Exmor در دوربین فیلمبرداری سونی DSR-PD175Pبه برطرف کردن و حذف تاثیر نویز خارجی نیز کمک می کند، که اغلب در طول انتقال به مبدل A/D وارد زنجیره سیگنال می شود. نتیجه این است که سیگنال های دیجیتالی کیفیت بالایی ایجاد می شوند که نویز بسیار کمی دارند. با استفاده از چنین فن آوری پیشرفته ای، سیستم سنسور Exmor شرکت سونی دوربین فیلمبرداری سونی DSR-PD175Pرا قادر می سازد به یک حساسیت نوری پایین در حد فقط 1.5 lux(در شاتر 25/1، دیافراگم خودکار و بهره یا گین خودکار ) برسد.
• حالت Progressive Scan یا اسکت پیوسته
دوربین سونی DSR-PD175فیلم های SD را با سرعت 25p ضبط می کند. فیلم های 25p ضبط شده با سیستم سنسور دوربین سونی DSR-PD175 با تقسیم هر فریم به دو میدان یا فیلد بصورت یک سیگنال یک در میان ضبط می شوند. این امر باعث می شود فیلم های گرفته شده بادوربین فیلمبرداری سونی DSR-PD175با تجهیزات تدوین و پایش جدیدی که تنها سیگنال های یک در میان را قبول می کنند سازگار باشد، و از طرف دیگر کیفیت تصویر 25p را نیز حفظ می کند. حالت اسکن پیوسته برای فیلم های موضوع دار بلند، مستند و موزیک ویدئوها مناسب است، که در آنها لازم است محتو ظاهر فیلم گونه ای داشته باشد.
• ویژگی Picture Profile یا ظاهر تصویر
در دوربین فیلمبرداری سونی DSR-PD175 می توان حداکثر تا 6 تنظیمات مختلف تصویر، از جمله تنظیمات گاما و رنگ، را به صورت یک Picture Profile در حافظه ذخیره کرد. این ویژگی که باعث کاهش حجم کار می شود این امکان را برای کاربران فراهم می کند در شرایط فیلمبرداری مختلف به راحتی به تنظیمات تصویر سفارشی خود دسترسی داشته باشند. این ویژگی برای تنظیم تصویر در زمان های مختلف و به کرات یا سوئیچ بین تنظیمات مختلف نیز مناسب است.
• قابلیت ضبط آهسته نرم یا Smooth Slow Rec
قابلیت و ویژگی ضبط آهسته نرم در دوربین سونی DSR-PD175برای تولید فیلم های حرکت آهسته یکنواخت در هنگام پخش است. در این حالت دوربین فیلمبرداری سونی PD175با سرعتی 4 برابر سرعت عادی (200 فیلد در ثانیه) فیلم می گیرد. در این حالت فیلم با سرعت چهار برابر به مدت 6 ثانیه ضبط شده، در حافظه بافر داخلی دوربین سونی DSR-PD175 ذخیره می شود، و سپس بر روی نوار (با فرمت DVCAM یا DV) بصورت تصاویر حرکت آهسته با مدت زمان 24 ثانیه ضبط می شود. این سرعت ضبط 4 برابر سریع ترین سرعت ضبط موجود در بین دوربین های فیلمبرداری دستی غیر حرفه ای است. حالت ضبط آهسته نرم برای فیلمبرداری ورزشی یا از طبیعت مناسب است، که در این حالت اکشن و حرکت سوژه را می توان در حرکت آهسته به راحتی نگاه کرد، و امکانات ابتکاری فراوانی را فراهم می کند.
• ویژگی Shot Transition یا انتقال شات
ویژگی و قابلیت Shot Transition یا انتقال شات در دوربین فیلمبرداری سونی DSR-PD175 امکان انتقال های خودکار و نرم صحنه را فراهم می آورد. طرز کار این ویژگی به این شکل است که کاربر ابتدا تنظیمات نقطه شروع شات و نقطه پایان شات (به عنوان مثال، زوم، فوکوس، دهانه دیافراگم، گین یا بهره، سرعت شاتر و توازن نور سفید ) را تنظیم کرده و برنامه ریزی می کند و سپس دکمه شروع ضبط فیلم و شات را می زند. پس از زدن دکمه ضبط دوربین سونی DSR-PD175 بطور خودکار مقادیر تنظیم میانی بین دو تنظیم نقطه شروع شات و نقطه پایان شات را محاسبه می کند و از این طریق در طول این شات و برداشت تصویر به صورت نرم و یکنواخت تغییر کرده و انتقال می یابد. در دوربین فیلمبرداری سونی PD175 سه نوع انتقال برای انتخاب وجود دارد؛ انتقال Linear یا خطی، انتقال Soft Stop یا توقف نرم و انتقال Soft Trans یا انتقال نرم، و زمان انتقال را می توان از 3 تا 90 ثانیه تنظیم کرد.
• قابلیت ضبط فیلم با فرمت قابل انتخاب DV و DVCAM
دوربین فیلمبرداری سونی DSR-PD175 برای ضبط فیلم از فرمت DVCAM استفاده می کند، که فرمت SD استاندارد بین المللی برای دوربین های فیلمبرداری دستی حرفه ای است. اگر به زمان ضبط طولانی تری نیاز داشته باشید، دوربین فیلمبرداری SONY DSR-PD175Pقادر به ضبط و پخش سیگنال های فرمت DV نیز است (فقط حالت SP).
• تنظیمات سفارشی
دوربین فیلمبرداری سونی PD175دارای حداکثر 7 دکمه با قابلیت تنظیم سفارشی برای دسترسی سریع به ویژگی ها و عملکردهای پرکاربرد دوربین است، که این ویژگی برای شرایط مختلف و متغییر فیلمبرداری ویژگی بسیار کارآمد و مناسبی است. برخی از این تنظیمات به صورت پیش فرض با اسم تنظیم و ویژگی بر روی این دکمه ها قرار گرفته اند.
• LCD رزلوشن بالا از نوع Xtra Fine
دوربین فیلمبرداری سونی PD175 مجهز به یک LCD3.2 اینچ صفحه واید از نوع Xtra Fine در جلوی دستگیره خود است. این LCD دارای رزلوشن بالایی برابر با 921 هزار نقطه است، که تنظیمات فوکوس را راحت تر می کند. از طرف دیگر این LCD رزلوشن بالا با دید بسیار خوب قادر است تقریباً 100% سطح تصویر ضبط شده را در دمای رنگ تقریباً 6500K نمایش دهد.
• چشمی الکترونیکی (EVF) از نوع Xtra Fine
یکی دیگر از ویژگی ها و مشخصات برجسته دوربین سونی DSR-PD175 چشمی الکترونیکی این دوربین است. این دوربین مجهز به یک چشمی الکترونیکی 0.45 اینچ از نوع Xtra Fine است که رزلوشن آن 1227 کیلوپیکسل بوده و دارای سه LED مستقل برای رنگ آبی، قرمز و سبز است. این فن آوری این امکان را برای کاربران فراهم می کند سوژه های خود را با دقت تولید رنگ خارق العاده و رزلوشن بالایی رصد و پایش کنند. چشمی الکترونیکی دوربین فیلمبرداری سونی DSR-PD175 دارای دو حالت رنگی و سیاه و سفید برای نمایش است. این ویزور الکترونیکی نیز تقریباً 100% مساحت تصویر را در یک دمای رنگ تقریباً 6500K نمایش می دهد. البته باید به این نکته نیز اشاره شود که هنگامی که دوربین فیلمبرداری حرفه ای سونی DSR-PD175Pحرکت پنینگ سریع داشته باشد، یا هنگامی که سوژه حرکت سریعی داشته باشد، ممکن است رنگ های اصلی R/G/B (قرمز، سبز، آبی) در چشمی الکترونیکی دوربین فیلمبرداری حرفه ای سونی DSR-PD175P